piątek, 13 stycznia 2017

KRAKÓW: WOŚP kolejowo! 25. Finał z KMŁ do Jasła

Podobnie jak przed rokiem, tak i przy okazji niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pociąg specjalny wyruszy w trasę z Krakowa do Jasła przez Tarnów i Gorlice. Tym razem jednak to nie Przewozy Regionalne, ale samorządowe Koleje Małopolskie przyłączą się do 25. Finału WOŚP.

Wyjątkowy, rozradowany przejazd już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia, a w obsadzie taborowej nowy Impuls z Newagu. Pasażerowie pojadą pociągiem w zamian za datek wrzucony do puszek WOŚP. Orkiestra zagra w tym roku na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W czasie tej niecodziennej podróży odbędzie się też próba pobicia rekordu czasu przejazdu z Gorlic do Krakowa - według rozkładu pociąg pokona tę trasę w 3 godziny i 5 minut z zaplanowanymi postojami. Będzie to jednocześnie pierwszy przejazd pociągu Kolei Małopolskich z prędkością rozkładową 160km/h na trasie Kraków – Tarnów.

Z Krakowa Głównego pociąg odjedzie o 9:06, a powrót zaplanowano na 18:58. Pasażerowie mogą dołączyć do pociągu na dowolnej stacji, na której pociąg Kolei Małopolskich się zatrzyma. Podróż jak zwykle uświetnią koncerty na żywo. Zagrają zespoły Yellow Pillow, Buskers Band Kraków, ElendeS i Voda.

Imprezę organizuje Sztab WOŚP nr 2104 przy Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Krakowie. Projekt pod honorowym patronatem marszałka Jacka Krupy finansowany jest przez Województwo Małopolskie. Miejmy nadzieję, że mimo ogromu hejtu, jaki płynie ostatnio z samej góry na WOŚP, ten 25., jubileuszowy finał będzie ponownie rekordowy.

Tak było przed rokiem w Bieczu, podczas 24. finału WOŚP!

fot. Małopolska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane