niedziela, 15 stycznia 2017

MAŁOPOLSKA: kolejne zmiany taryfowe na kolei już od jutra!

Od jutra, czyli od 16 stycznia, na terenie Małopolski wprowadzone zostaną zmiany w zakresie ofert biletowych obowiązujących w pociągach uruchamianych na zlecenie UMWM. Nowy cennik ma ujednolicić ofertę w Małopolsce, poprawić czytelność oferty i umożliwić tańsze podróże. Większość biletów będzie można też kupić za pomocą aplikacji Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej iMKA. To już kolejna zmiana taryfowa w Małopolsce, ciekawe czy ostatnia. 

Pozostanie w użyciu konkurencyjna cenowo Taryfa Małopolska, mająca zastosowanie na obszarze ograniczonym stacjami: Sędziszów, Wałki, Krynica-Zdrój, Wieliczka Rynek Kopalnia, Zakopane, Żywiec, Bielsko - Biała Główna, Oświęcim, Katowice, Kraków Olszanica oraz pomiędzy wszystkimi stacjami na tym obszarze. Bilety miesięczne i zintegrowane uprawniają także do podróży na krakowskie lotnisko w Balicach. Dla biletów jednorazowych do Kraków Airport obowiązywać będzie „Taryfa Małopolska Lotnisko” z dowolnego miejsca w Małopolsce. Będzie jednak drożej - ceny skoczą o 50 groszy dla najpopularniejszych odcinków do 35 km. 

Zniknie Bilet Sądecki, a w zamian pojawi się oferta Bilet Górski, skierowana przede wszystkim dla mieszkańców regionów podgórskich i Podhala, a wyjątkowo także, w zamian za Bilet Olkuski, także w północnej części województwa. Ceny biletów jednorazowych są niższe średnio o 35 %, a miesięcznych o 45 % w stosunku do podstawowej taryfy. Oferta przeznaczona jest dla osób podróżujących pomiędzy stacjami i przystankami znajdującymi się na odcinkach:
  • Tarnów – Krynica-Zdrój, 
  • Zakopane – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona,
  • Żywiec – Sucha Beskidzka,
  • Bielsko Biała Gł. – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona,
  • Sędziszów – Bukowno Przymiarki,
Nadal działać będzie stary dobry Bilet Strefowy, i tutaj strefy pozostaną bez zmian. Wzrosną jednak ceny - bilety strefowe będą o złotówkę droższe. Pojawi się za to Bilet Liniowy Czasowy, mający zastosowanie w przypadku podróży na liniach wokół Krakowa, na odległość nie większa niż 56 km. Uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów na wybranym odcinku w określonym na bilecie czasie. W ramach tej oferty dostępne są bilety:
  • 8-godzinne – na obszarze wokół Krakowa ograniczonym stacjami: Miechów, Bochnia, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Chrzanów, Wieliczka Rynek Kopalnia, Kraków Olszanica,
  • 2- i 6-godzinne – obowiązują na linii SKA1 oraz we wszystkich pociągach KMŁ i PR obsługujących odcinek Kraków Bieżanów – Kraków Łobzów.
Za cenę 30 złotych będzie można nabyć bilet miesięczny na przewóz roweru, uprawniający do wielokrotnego przewozu roweru na obszarze obowiązywania biletu miesięcznego pokrywającego się z obszarem Taryfy Małopolskiej, w tym także na Lotnisko.

Wszystkie bilety honorowane będą wzajemnie przez Przewozy Regionalne i Koleje Małopolskie.

fot. Radio Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane