wtorek, 3 stycznia 2017

ŁÓDŹ: Nowa Fabryczna napędza frekwencję w pociągach ŁKA

Nie trzeba było być prorokiem by stwierdzić, że otwarcie po kilku latach dworca Łódź Fabryczna przysporzy klientów na łódzkim węźle kolejowym. Łódzka Kolej Aglomeracyjna chwali się dużym wzrostem frekwencji w swoich składach, wynoszącym 17% od nowego rozkładu jazdy.

Zjawisko to zostało nazwane "Efektem Fabrycznej". Trudno się dziwić, skoro z dnia na dzień większość pociągów przewoźnika zaczęła wjeżdżać do ścisłego centrum miasta. Największy przyrost liczby pasażerów notowany jest w pociągach z kierunku Koluszek oraz Zgierza. ŁKA zwiększa też zasięg dystrybucji swoich biletów. Można je dostać już w 4 miejscach w internecie, a także w kasach Przewozów Regionalnych, Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich i PKP Intercity. Od 1 stycznia współpraca z PKP IC została rozszerzona tak, że bilety na pociągi ŁKA można kupić już także poza województwem łódzkim. Bilety na pociągi można także kupować w biletomatach łódzkiego MPK, co stanowi pewien ewenement w kraju.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zyskuje nie tylko pasażerów, ale też ich uznanie, co przekłada się na wpływy spółki. Niebawem zawarta zostanie umowa na dostarczenie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które otworzą spółce drogę do dalszego rozwoju i ekspansji. 14 nowych składów z Newagu zacznie trafiać do Łodzi wiosną 2018 roku. Prawdopodobnie już w styczniu podpisana zostanie stosowna umowa w tym względzie.

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane