sobota, 7 stycznia 2017

POZNAŃ: pociągi osobowe wrócą na trasę Jarocin - Gniezno?

Wielkopolska stoi przed szansą zrobienia kolejnego kroku dla rozwoju siatki regionalnych połączeń kolejowych. Ponieważ PKP PLK zdecydowanie zabrały się za poprawę parametrów linii kolejowej 281 na odcinku między Jarocin - Września - Gniezno, możliwe będzie docelowe uruchomienie tam ponownie przewozów, co zapowiedział już Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Zakończono już prace na torze 1 na odcinku Żerków – Orzechowo, co pozwoliło na podniesienie prędkości dla pociągów osobowych do 120 km/h. Całość prac ma zostać przeprowadzona w latach 2017-2018. Podniesienie parametrów eksploatacyjnych linii jest kluczowe dla wznowienia przewozów osobowych. Departament Transportu wielkopolskiego urzędu marszałkowskiego wskazuje, że uruchomienie kursów miałoby nastąpić najwcześniej w połowie roku. Ma to być 8 par pociągów w godzinach szczytów przewozowych, z których 7 kursować ma na trasie Gniezno – Jarocin, a jedna para na odcinku Gniezno – Września. Najprawdopodobniej na trasę tę wyjadą Koleje Wielkopolskie.

Informacje te przekazane zostały drogą mailową do redakcji Rynku Kolejowego. Będę się tematowi przyglądać w najbliższych miesiącach.

fot. Koleje Małopolskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane