sobota, 28 stycznia 2017

Przewozy Regionalne chcą współpracować z PKS-ami

Przewozy Regionalne, próbujące robić ostatnio furorę pod nową marką konsumencką Polregio, podpisały ostatnio list intencyjny dotyczący współpracy z przewoźnikami autobusowymi. siedmioma przewoźnikami autobusowymi działającymi w różnych regionach kraju. Na początek współpraca, mająca ruszyć od września, sprowadzać się będzie do koordynacji oferty przewozowej oraz integracji informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach. 

Na razie "umowa" dotyczy spółek przewozowych, podlegających od początku roku Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa. Są nimi: PKS Częstochowa, PKS w Lublińcu, PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim, PKS w Gnieźnie, PKS w Ostrowie Wielkopolskim, PKS „POLONUS” w Warszawie i POLBUS-PKS we Wrocławiu. Kolejnymi etapami współpracy mają być: sprzedaż biletów z wykorzystaniem jednej platformy sprzedażowej oraz stworzenie zintegrowanej oferty taryfowej. Ściślejsza współpraca będzie dotyczyć także organizowania komunikacji zastępczej dla kolei.

Zastawia jedno: jak rozwiązane zostanie zagadnienie skomunikowań, czy linie będą, jak w Czechach, numerowane, i czy pociągi będą czekać na autobusy i odwrotnie. To ważne, ponieważ integracja 2-3 kursów w sobie i bałagan w rozkładach jazdy na wzór obecnego nic nie zmieni i raczej nie zakończy się sukcesem. Mam nadzieję, że Przewozy Regionalne tego nie zepsują, bo integracja transportu lokalnego to bardzo ważna i potrzebna sprawa. Sam pomysł cieszy niezwykle!

fot. Przewozy Regionalne

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane