poniedziałek, 23 stycznia 2017

RZESZÓW: taniej pociągiem na Ukrainę

W ubiegłym tygodniu zmieniła się taryfa opłat obowiązujących w pociągu Intercity+, uruchamianym wspólnie przez PKP Intercity i Koleje Ukraińskie, z korzyścią dla pasażerów.

Zmiana w ofercie Specjal UZ – PKP, polega na waloryzacji cen miejscówek w pociągu. Skorzystają podróżni korzystający z krótkich relacji, nieco zdrożeją natomiast podróże w głąb sąsiedniego kraju, zwłaszcza w klasie pierwszej. Opłata za rezerwację miejsca na trasie Przemyśl - Lwów spadła z 4 do 2 euro, co powoduje, że cena biletu wynosi 5,10 euro. Oznacza to ni mniej ni więcej, że podróż kosztuje mniej niż 25 złotych, co jest tańsze niż autokar.

Ponadto od 16 stycznia bilety w kasach zaczęto wystawiać elektronicznie, a nie jak dotąd ręcznie na blankietach. Nie należy się jednak zbyt szybko spodziewać wprowadzenia sprzedaży biletów na to połączenie przez internet. Dzienne połączenie Przemyśla z Kijowem przez Lwów stanowi powód do zadowolenia. Kolejki do kas były jak dotąd niejednokrotnie tak długie, że trzeba było odstać nawet kilka godzin, a zapełnienie pociągu często osiągało 100%. Czyżby w przyszłości miała szansę pojawić się druga para połączeń?

fot. International Railway Journal 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane