niedziela, 8 stycznia 2017

RZESZÓW: umowa na dalsze prace na linii 106 podpisana

Umowa na rewitalizację odcinka linii kolejowej 106 między Boguchwałą a Czudcem została już zawarta przez PKP PLK w ramach RPO.  Dotychczas na remont tej trasy wydano już ponad 220 milionów złotych, a efekty są, prawdę mówiąc, mizerne.

Rewitalizacja 12-kilometrowego odcinka Boguchwała – Czudec  pozwoli skrócić czas przejazdu o kilka minut. Obejmie kompletną przebudowę torowiska i obiektów inżynieryjnych. obejmą wymianę 12 km toru, przebudowę mostu, dwóch wiaduktów i 23 obiektów inżynieryjnych. Zakończenie prac planowane jest na listopad 2018 roku. Wartość umowy to 43,5 miliona złotych brutto.

Celowość modernizacji tej trasy jest zawsze śliską kwestią. Dotąd wpompowano w nią potężne pieniądze, a pociągów jak nie było, tak nie ma. Dwie czy trzy pary pociągów w dobie, a wyremontowanym odcinku z gęstą siecią przystanków to nie jest coś, co powinno zadowalać. Czy ostatecznie dokończenie remontu w końcu spowoduje wzrost częstotliwości na tej linii, który ma dużą szansę przełożyć się na frekwencję w pociągach i realną korzyść? Nie wiadomo, ale obawiam się, że pociągi regionalne nadal kursować będą 2-3 razy na dobę, bez ładu i składu, losowo będąc pełne albo puste.

fot. Powiat Strzyżowski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane