sobota, 21 stycznia 2017

WROCŁAW: mamy to! Umowa z PKP PLK na dwie linie kolejowe podpisana!

W ubiegłym tygodniu władze Dolnego Śląska podpisały z przedstawicielami spółki PKP PLK umowy gwarantujące remont ważnych linii kolejowych w regionie. Chodzi o remont linii z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę (166 milionów złotych) oraz rewitalizację linii Legnica - Jaworzyna Śląska - Dzierżoniów (80 milionów). Zgodnie z ustaleniami przewozy w tych relacjach mają ruszyć już za 4 lata.

Na linii 285 mają powstać nowe przystanki we Wrocławiu, według zapowiedzi urzędników w okolicy ulic Bardzkiej i Buforowej, w rejonie ulicy Grota-Roweckiego i  w rejonie ulicy Zwycięskiej. Precyzyjna lokalizacja będzie znana po zakończeniu konsultacji społecznych. Do 2020 roku ma zostać wyremontowana także trasa z wrocławskich Sołtysowic do Jelcza-Laskowic przez Wojnów i Miłoszyce. Pojawią się także nowe stacje w mieście: Wrocław Szczepin, Wrocław Ołbin, Wrocław Karłowice, Wrocław Sobieskiego i Wrocław Maślice. W sumie całość tych inwestycji ma pochłonąć ponad 300 milionów złotych.

Do do linii przez Sobótkę, na razie urząd marszałkowski planuje na trasie Wrocław - Świdnica 16 par pociągów na dobę. Projekt modernizacji linii do Świdnicy przez Sobótkę ma zostać zrealizowany w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Z szacunkowej kwoty 166 milionów złotych 115 milionów stanowi dotacja z UE. Linia kolejowa z Legnicy do Dzierżoniowa może liczyć na 55 milionów unijnego dofinansowania.

fot. UMWD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane