czwartek, 16 lutego 2017

GDAŃSK: modernizacja linii kolejowej z Miastka do Ustki

249 milionów złotych - tyle kosztować będzie modernizacja blisko 90-kilometrowego odcinka linii kolejowej 405 od granicy województwa pomorskiego przez Miastko i Słupsk aż do Ustki. Na trasie, poza nowymi torami, pojawią się także nowe perony wraz z wszelką infrastrukturą pasażerską. Wszystko ma być gotowe w grudniu 2020 roku. Projekt ten został wybrany przez Zarząd Województwa Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Unia Europejska dołoży ponad 171 milionów złotych.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia torowa od stacji Miastko do Ustki. Zmodernizowane i przebudowane zostaną 53 przejazdy kolejowe, 4 mosty i 8 wiaduktów. Na stacji Kępice wybudowane zostanie nowe przejście pod torami, w Miastku przeprowadzony zostanie remont istniejącego obiektu. Zrewitalizowane zostaną linie telekomunikacyjne i elektroenergetyczne, a także urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Lifting przejdą 22 perony na trasie.

Dla przeprowadzenia inwestycji niezbędne będą wykup gruntów i wycinka drzew. Pierwsze prace mają ruszyć w maju tego roku. Nie planuje się elektryfikacji na odcinku Miastko - Słupsk. Po przeprowadzonych pracach pociągi przyspieszą, co będzie odczuwalne przede wszystkim między Słupskiem a Ustką, gdzie w okresie wakacyjnym kursują tak pociągi regionalne, jak i dalekobieżne.

fot. Gryf24.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane