niedziela, 12 lutego 2017

GORZÓW WIELKOPOLSKI: nowa stacja tymczasowa - Gorzów Wielkopolski Wschód

Za niespełna trzy miesiące lubuscy pasażerowie, korzystający z usług kolejowych w Gorzowie Wielkopolskim, zaczną korzystać z nowego przystanku kolejowego w mieście, zlokalizowanego w rejonie ulic Teatralnej i Szpitalnej. Od jego budowy zaczęła się modernizacja wpisanej do krajowego rejestru zabytków estakady kolejowej, przecinającej miasto wespół z rzeką Wartą. Odnowiona estakada z przebudowanym torem usprawni ruch kolejowy, a dodatkowo wpłynie korzystnie na wizerunek miasta swoim estetycznym wyglądem.

Póki co obiekt zwany jest Gorzów Wielkopolski Wschód, choć jego ostateczna nazwa jest ciągle konsultowana z władzami miasta. Będzie on wyposażony w czytelne oznakowanie, wiatę, oświetlenie i ławki. Co ważne, nie jest to peron tymczasowy - będzie na stałe odprawiał pociągi w kierunku wschodnim.

Pod koniec kwietnia, gdy nowy przystanek będzie już gotowy, wyłączony zostanie ruch kolejowy na samej estakadzie. Roboty obejmą wzmocnienie i zabezpieczenie konstrukcji, kompleksowy remont torowiska oraz takie wzmocnienie estakady, by możliwe było w przyszłości dobudowanie drugiego toru. Całość prac ma zakończyć się w przyszłym roku, a koszt przedsięwzięcia to ponad 111 milionów złotych. W czasie prac na estakadzie wszystkie pociągi od strony Krzyża będą kończyć i rozpoczynać bieg na nowym przystanku. Pociągi od strony Kostrzyna dojadą normalnie do gorzowskiego dworca. Między tymi dwiema stacjami dla pasażerów uruchamiana będzie komunikacja zastępcza.

Projekt modernizacji gorzowskiej estakady jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

fot. PKP PLK S.A.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane