czwartek, 9 lutego 2017

KRAKÓW: 400-mania, czyli coraz to nowe linie wspomagające

W Krakowie przybywa wspomagających linii autobusowych, których numeracja mieści się w segmencie 4xx, czyli tzw. "czterysetek". Jest ich już siedem i wszystko wskazuje na to, że za kilka dni pojawią się dwie kolejne. Chodzi o linie 455 i 475, które mają być kompromisem między poprawą dostępności komunikacyjnej a dostępnymi środkami.

Radni dzielnic południowych walczą o poprawę częstotliwości autobusów dowozowych w swoim rejonie. W ZIKiT przeszły więc plany uruchomienia wzmacniających linii. I tak, linia 455 ma połączyć Swoszowice z Łagiewnikami, z uwzględnieniem wjazdów kieszeniowych pod Centrum JPII. W zamian wyprostowana zostanie trasa linii 155 (synchronizacja rozkładu z 455), a linia 135 przez Herberta pojedzie do Kurdwanowa, po czym przez Halszki wróci do Golkowic. To w Swoszowicach, z kolei w Sidzinie pojawić się ma szczytowe 475, które pojedzie taką samą trasą jak regularna linia 175, jednak bez zajazdów kieszeniowych na Zadworze. Obie linie, czyli zestaw 175+475 kursować mają wymiennie, czyli co 20 minut w szczycie. Poza nim linia 175 utrzyma takt 40-minutowy.

Omówione powyżej zmiany mają wejść w życie 13 lutego, ale nie wiadomo, czy tak się stanie. Rada Dzielnicy X bowiem wolałaby, żeby linia 455 pojechała do centrum, a przynajmniej na Osiedle Podwawelskie. To głupi pomysł zważywszy, że niegdysiejsze 504 jakoś się w centrum nie sprawdzało, wożąc na ogół powietrze.

fot. Radio Kraków 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane