sobota, 11 lutego 2017

KRAKÓW: wielka ofensywa Ryanair na Kraków Airport

Ostatniego dnia stycznia, w środę, Ryanair ogłosił aż czternaście nowych połączeń lotniczych, które będą realizowane z Krakowa. Dodatkowo przewoźnik przewiduje wprowadzenie dodatkowych lotów na trasach już działających. Od tego roku pasażerowie będą mogli polecieć do Aten, Barcelony, Berlina, Glasgow, Göteborga, Lizbony, Malmö, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Norymbergi, Pragi, Sewilli i Tel Awiwu.

Na większości nowych tras loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Wyjątkiem będzie Berlin, do którego loty mają startować codziennie. Ponadto trzy razy w tygodniu samoloty wystartują do Göteborga, Malmö i Norymbergi. Ryanair zamierza również zwiększyć liczbę lotów do Gdańska. Nad morze będziemy mogli polecieć trzy razy w tygodniu. Dwa razy w tygodniu Ryanair poleci na Maltę i aż pięciokrotnie do Sztokholmu. Z okazji ogłoszenia rozkładu lotów z Krakowa na zimę 2017/2018, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety już od 65 złotych.

Taka ilość ciekawych połączeń jeszcze nigdy jednocześnie nie pojawiła się w ofercie krakowskiego lotniska. Sam się cieszę na loty do Lizbony, Pragi czy Berlina bo dzięki temu wyskoczyć na weekend będzie oznaczało faktycznie to, co powinno. Krakowskie lotnisko goni warszawskie jak może. Miejmy nadzieję, że dzięki modernizacji pasa, która ma nastąpić w niedalekiej przyszłości, będzie tylko lepiej.

fot. Fly4Free

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane