piątek, 17 lutego 2017

MAŁOPOLSKA: Andrychów uruchomi komunikację miejską

Po Zakopanem, które z sukcesem uruchomiły w ubiegłym roku pierwsze linie autobusowe, czas na inne małopolskie miasteczko - Andrychów. Gmina Andrychów ogłosiła właśnie przetarg na dostawę 14 małych autobusów miejskich. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z większości z funduszy unijnych. Zakup autobusów, wraz z kilkoma towarzyszącymi inwestycjami, ma doprowadzić do uruchomienia miejskiej komunikacji tak w Andrychowie, jak i w okolicznych miejscowościach.

Dotąd w Andrychowie można było spotkać pojazdy MZK Kęty, które wykonywało za około półtora miliona złotych rocznie usługi transportowe w gminie. Własna komunikacja ma być uruchamiana podobnym kosztem. Koszt całego projektu szacowany jest na 22 miliony złotych. Do miasta trafić mają pojazdy całkowicie niskopodłogowe, o pojemności do 40 pasażerów. Pojazdy wyposażone mają być w bezprzewodowy internet, dynamiczną informację pasażerską, a napędzane będą silnikami Euro 6.

Przetarg ruszył, a miasto czeka na oferty do 16 marca. Od oferentów wymagane jest doświadczenie w postaci dostaw co najmniej trzech autobusów midi dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, a także posiadanie środków finansowych w wysokości co najmniej 12 milionów złotych. Andrychowska komunikacja ma ruszyć pilotażowo w 2018 roku. Po rocznych testach zorganizowany zostanie przetarg mający wyłonić operatora komunikacji. Nowa komunikacja ma być darmowa dla uczniów i emerytów. Dla pozostałych pasażerów bilet będzie kosztował złotówkę.

fot.: andrychow.naszemiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane