sobota, 4 lutego 2017

MAŁOPOLSKA: rozkładowe zmiany kolejowe na Sądecczyźnie - efekty konsultacji społecznych

Zmiana godzin odjazdów niektórych pociągów z Nowego Sącza do Tarnowa oraz wieczornego połączenia między Krynicą a Krakowem. Korekta godzin kursowania wybranych pociągów do Piwnicznej oraz przesunięcie odjazdu porannego pociągu z Tarnowa do Nowego Sącza to najważniejsze zmiany, jakie mają zostać wprowadzone do kolejowego rozkładu jazdy od poniedziałku, 6 lutego.

Wprowadzone zmiany są efektem trwających od 16 do 22 stycznia konsultacji projektu rozkładu jazdy na liniach SKA2 Kraków – Sędziszów, SKA3 Kraków – Tarnów i Tarnów – Nowy Sącz – Piwniczna/Krynica. W ich trakcie mieszkańcy zgłosili 184 uwagi, z których większość dotyczyła oferty na linii Tarnów – Nowy Sącz – Piwniczna/Krynica.

Na pierwszy ogień idzie trasa Tarnów - Nowy Sącz - Krynica, gdzie zmian będzie sporo. Oto ich szczegóły:

  • przesunięcie popołudniowych odjazdów z Nowego Sącza do Tarnowa z godzin 15:25 i 16:55 na 14:22 i 15:37.
  • przesunięcie wieczornego pociągu Krynica – Kraków, planowana godzina odjazdu pociągu ze stacji Krynica to 17:08;
  • wprowadzenie korekty godzin kursowania pociągów relacji Nowy Sącz – Piwniczna; w miejsce pociągów odjeżdżających z Nowego Sącza po godzinie 10 i 12 wprowadzono kursy po 14 i 16,
  • przesunięcie godziny odjazdu pociągu relacji Tarnów – Nowy Sącz z 10:50 na 7:43,
  • podjęcie działań mających na celu wyeliminowanie przesiadek na stacji Nowy Sącz.

Ponadto planuje się także zwiększenie liczby połączeń na linii SKA3 między Tarnowem a Krakowem. Przybędzie tam poranny pociąg z Bochni do Krakowa w dni robocze oraz wieczorne połączenie w dni robocze z Tarnowa do Bochni, rozpoczynające bieg o 23:30. Trwają także dążenia do skrócenia postojów pociągów na stacji Kraków Płaszów oraz zapewnienia odpowiedniego skomunikowania na stacji Kraków Główny z pociągami w kierunku Krzeszowic, by zapewnić przejezdność całego odcinka miejskiego w atrakcyjnym czasie. Jednak na przeszkodzie stoi ograniczona przepustowość odcinków Krzeszowice – Kraków Główny – Kraków Płaszów.

Wśród uwag dotyczących linii SKA2 Sędziszów – Miechów – Kraków dominowały te odnoszące się do drobnych korekt godzin kursowania pociągów oraz wydłużenia relacji niektórych kursów. Nowy rozkład na linii SKA2 pojawi się jednak dopiero od 12 marca, wraz z całościową korektą.

fot. Małopolska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane