czwartek, 2 lutego 2017

ŁÓDZKIE: drugi peron stacji Opoczno Południe w 2019 roku!

Nie tak dawno uruchomiona została nowa "stacja" kolejowa w ciągu CMK, a już wiadomo, że zostanie rozbudowana. Mowa o lokalizacji Opoczno Południe i to przetargu, jaki PKP PLK ogłosiły w sprawie jej powiększenia, czego efektem będzie przede wszystkim nowy, drugi peron.

Obiekt będzie miał 300 metrów długości, wyposażony będzie w wiaty, ławki, tablice informacyjne, funkcjonalne oświetlenie oraz antypoślizgową nawierzchnię. Po zakończeniu prac, podróżni będą mogli wygodnie przejść między peronami oraz dojść do parkingów. Dzięki pracom tym w Opocznie przystanie więcej pociągów w dobie, ponadto prace w obrębie samego układu torowego i sterowania zapewnią większą przepustowość i pozwolą na przyspieszenie pociągów do prędkości ponad 160 km/h. Inwestycja prowadzona będzie w formule „projektuj i buduj” w latach 2017- 2019. Szacowany jej koszt inwestycji to około 88 milionów złotych.

To nie koniec dobrych wiadomości. Do końca maja 2018 roku w drugi peron zostanie także wyposażona stacja Włoszczowa Północ, co także i tam pozwoli zwiększyć ilość zatrzymujących się każdego dnia składów. Paradoksalnie dostępność większej liczby połączeń na stacjach w ciągu CMK przyczynia się nie tylko do ożywienia w regionie, ale także do poprawy oferty na kolejowych trasach lokalnych, jak choćby Kielce - Włoszczowa - Częstochowa, gdzie pasażerowie chętnie docierają pociągiem osobowym do Włoszczowy, by dalej kontynuować podróż szybkim składem sunącym magistralą.

fot. Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane