niedziela, 19 lutego 2017

POLSKA: Solaris rusza na podbój Belgii

Znany i ceniony już nie tylko w Europie, ale też w innych krajach świata polski producent pojazdów komunikacji miejskiej sprzeda w sumie 208 autobusów hybrydowych do Belgii. Pierwsze 10 z nich ma zostać dostarczone do Belgii już we wrześniu. Zamawiający to Société Régionale Wallonne du Transport (SRWT), największa spółka transportowa w francuskojęzycznej części tego kraju. Wszystkie pojazdy będą kosztować niemal 105 milionów euro, czyli blisko pół miliarda złotych. Kontrakt obejmuje zarówno dostawę, jak również serwisowanie pojazdów przez 8 lat oraz serwisowanie magazynów energii przez 16 lat.

Autobusy Solaris Urbino 12 Hybrid zakupione przez SRWT będą eksploatowane przez TEC Hainaut i TEC Liege-Verviers. W ramach umowy ramowej Solaris otrzymał potwierdzenie zamówienia na 97 pojazdów. Z kolei 111 pozostałych autobusów zostanie zakupionych w pierwszym kwartale 2018 z terminami dostaw rozłożonymi na lata 2018-2019.

Solarisy zamówione przez SRWT będą wyposażone w jednostkę firmy BAE Systems. Dzięki zastosowaniu magazynu energii w postaci superkondensatora, pojazdy z napędem spalinowo-elektrycznym będą mogły część trasy pokonywać w trybie całkowicie bezemisyjnym.

fot. Solaris

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane