wtorek, 21 lutego 2017

SŁUPSK: Kapena ma problemy - wniosek o upadłość

Słupska Kapena, produkująca autobusy miejskie i turystyczne, w przyszłym roku obchodzić będzie 50-lecie działalności. Składa jednak wniosek o ogłoszenie upadłości, co ma związek z utratą płynności finansowej. Mimo tego firma będzie działać nadal, intensywnie poszukując inwestora, który wspomoże ją w trudnej sytuacji. Nie ma też w planach likwidacji produkcji.

Jak informowało na początku lutego Radio Gdańsk, w lutym i marcu spółka nie ma środków, by płacić pracownikom, dostawcom czy kooperantom. Obecnie Kapena produkuje około stu autobusów, w dużej części na rynek polski, ale ma też kontrahentów w Europie. W szczytowym okresie działalności fabryka sprzedawała nawet 250 autobusów rocznie.

W roku 2000 głównym udziałowcem fabryki została włoska spółka Cacciamali, będąca też partnerem Iveco. Od 2003 firma Kapena S.A. jest fabryką koncernu Irisbus. W swojej historii, która trwa od roku 1968, Kapena produkowała zarówno autobusy miejskie, jak i trolejbusy, m.in. na potrzeby słupskiej sieci, zlikwidowanej w roku 18 października 1999 roku. W ofercie Kapeny pozostają przede wszystkim krótkie pojazdy o długości do 10 metrów.

fot. Kapena S.A.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane