czwartek, 16 lutego 2017

WARSZAWA: będzie nowa zajezdnia na Annopolu

Tramwaje Warszawskie otrzymały pozytywną decyzję środowiskową w sprawie uwarunkowań dla budowy nowej zajezdni tramwajowej na Annopolu. Oznacza to więc, że obiekt powstanie, i to do końca 2020 roku.

Nowa warszawska zajezdnia będzie przygotowana do garażowania ponad 150 tramwajów wieloczłonowych, czyli podobnie jak ta, która powstała niedawno na poznańskim Franowie. Zajezdnia "Annopol" będzie ponadto pierwszą zajezdnią tramwajową zbudowaną w Warszawie od ponad 50 lat. Obecnie najmłodszym tramwajowym domem jest Zajezdnia "Żoliborz", którą otwarto w 1963 roku. Zajezdnia "Annopol" zajmie prawie 12 hektarów i znajdzie się naprzeciw pętli Annopol, za Trasą Toruńską. Zajezdnia składać się ma z zespołu obiektów kubaturowych zaplecza technicznego, technologicznego i administracyjnego oraz stanowisk specjalistycznych pozwalających utrzymać tabor tramwajowy w stanie pełnej sprawności. Znajdzie się tam stanowisko do pomiaru płaskich miejsc, pomiaru nacisku kół, obrzeży kół i geometrii wózków, lakiernia, myjnie całopojazdowe czy tokarka podtorowa.

W ramach nowej inwestycji powstanie 55 torów o łącznej długości 14,25 km oraz dodatkowy węzeł rozjazdowy aby móc włączyć teren zajezdni do istniejącej infrastruktury w ulicy Annopol. Główny wjazd na teren zajezdni będzie prowadził od strony Annopolu przez Inowłodzką. Inwestycja jest częścią projektu "Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa wraz z zakupem taboru oraz infrastrukturą towarzyszącą" dla którego 30 grudnia 2016 roku Tramwaje Warszawskie złożyły wniosek o dofinansowanie ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

mat. UM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane