poniedziałek, 13 lutego 2017

WARSZAWA: tramwaj na Nowodwory jeszcze w lutym!

Warszawa już niebawem wzbogaci się o nowy fragment trasy tramwajowej. Tramwaje Warszawskie poinformowały właśnie, że torowisko na Nowodwory uruchomione zostanie 27 lutego, czyli dokładnie za dwa tygodnie. Zresztą firma dopuszcza nawet wprowadzenie tam regularnego ruchu nawet dzień wcześniej, 26 lutego.

Nowy odcinek między Tarchominem a Nowodworami jest elementem realizowanej etapami od kilku lat trasy z Młocin na Białołękę. Na nowej trasie znajdują się dwa nowe zespoły przystankowe – na skrzyżowaniach z Ordonówny i Stefanika. Nie ma pętli, za to na wysokości istniejącej pętli autobusowej Nowodwory ułożono rozjazd dla tramwajów dwukierunkowych. Zastosowano tutaj pierwszy w Warszawie rozjazd z krzyżownicą głębokorowkową. Tramwaje będą mogły przejeżdżać szybciej, a w dodatku ciszej i bardziej komfortowo.

W kolejnych etapach inwestycji tramwaje mają pojechać dalej wzdłuż Światowida aż do pętli Winnica, zaplanowanej w rejonie ulicy Modlińskiej. Kompletna trasa według przewidywań ma być gotowa w 2018 roku.

iBialoleka.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane