wtorek, 28 lutego 2017

WROCŁAW: Ryanair - nowe kierunki i pierwsza w Polsce baza techniczna

Tak jak obiecali, tak zrobili. Kiedy pisałem o nowych połączeniach Ryanair z Wrocławia do Gdańska i Brukseli dodałem, że prawdopodobne jest uruchomienie nowych destynacji. I oto stało się! Przewoźnik poleci w sezonie zimowym na kolejnych 5 trasach.

Ryanair ogłosił uruchomienie lotów na Sycylię, do Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford i Oslo.
Taki rozwój wypadków cieszy wrocławskie lotnisko. Przypomnę tylko, że loty do Brukseli i Gdańska odbywać się będą trzy razy w tygodniu, natomiast pozostałe nowe trasy obsługiwane będą dwa razy tygodniowo. Łącznie Ryanair będzie więc oferował z Wrocławia aż 29 kierunków. Ruch lotniczy Ryanaira wzrośnie o 26% i planuje się, że przewoźnik obsłuży na wrocławskim lotnisku nawet 1,6 miliona pasażerów rocznie. Cała sytuacja ma także drugą stronę medalu, bo dzięki rozwojowi połączeń przybędzie 1200 nowych miejsc pracy.

Ryanair nie tylko rozwija we Wrocławiu ofertę, ale też zaplecze techniczne. W stolicy Dolnego Śląska powstaje obecnie trzecie w Europie, a pierwsze w Polsce centrum obsługi technicznej Ryanair. Inwestycja jest warta 6 milionów euro. Baza składać się będzie z nowoczesnego hangaru z dwoma stanowiskami na samoloty, powstanie także zaplecze szkoleniowe. Koniec końców w samej bazie znajdzie pracę 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników techniczno-inżynieryjnych oraz personelu pomocniczego.

fot. Port Lotniczy Wrocław

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane