poniedziałek, 6 lutego 2017

WROCŁAW: wiosną z Wizz Air do Lwowa

Linie Wizz Air i władze wrocławskiego lotniska ogłosiły 18 stycznia uruchomienie połączenia lotniczego do Lwowa. Będzie ono realizowane dwa razy w tygodniu, począwszy od 13 kwetnia. Loty odbywać się będą we wtorki i soboty. Bilety są już dostępne w systemach sprzedaży.

Połączenie przyda się nie tylko w celach turystycznych i biznesowych, ale także będzie sprzyjać Ukraińcom pracującym lub studiującym na Dolnym Śląsku, dziś skazanym na wielogodzinną podróż pociągiem. Cena także będzie atrakcyjna, jako że obecnie można rezerwować bilety na nowe połączenie już za 90 złotych. Podróż samolotem potrwa tylko około 1,5 godziny, co znacznie ułatwi choćby krótkie odwiedziny we Lwowie. Będzie to już drugie połączenie na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią ubiegłego Wizz Air uruchomił bowiem loty do Kijowa, które cieszą się ogromną popularnością. Napełnienie samolotów przekracza niejednokrotnie 87% miejsc.

Wrocławski port lotniczy przygotował się na obsługę ukraińskich pasażerów. Na lotnisku pracują hostessy posługujące się językiem ukraińskim, wszelkie oznaczenia zostały przetłumaczone specjalnie dla Ukraińców. Na pasażerów ze wschodu czekają też materiały promocyjne i turystyczne w ich ojczystym języku. Wrocławskie lotnisko jest także jedynym w Polsce, które obsługuje rejsy Wizz Air przez specjalny rękaw. Dzięki temu pasażerowie bez wychodzenia na płytę lotniska mogą sprawnie i wygodnie dostać się do samolotu. Wizz Air związany jest ze stolicą Dolnego Śląska od 2006 roku. W 2010 uruchomił na wrocławskim lotnisku swoją bazę operacyjną, w której na co dzień stacjonuje samolot Airbus A320.

fot. Wizz Air

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane