niedziela, 19 marca 2017

"Autobusem przez Polskę" Odcinek 19: Warszawa, linia 500

Linie pospieszne w Warszawie mają w większości krótką historię. Nie inaczej jest w przypadku linii 500, która po raz pierwszy pojawiła się na ulicach stolicy 11 sierpnia 1986 roku.

Linia ta stanowi przekształcenie wcześniejszej linii o numerze 490, kursującej z Suwalskiej na Bródnie do Dworca Centralnego (wcześniej do Emilii Plater) najpierw tylko w dni robocze, a potem cały dzień, także w weekendy. 30 lipca 1988 roku przeniesiono linię na nową pętlę Bródno-Podgrodzie. Od tego czasu, nie licząc drobnych korekt wynikających z objazdów i remontów, trasa nie zmieniała się aż do 20 czerwca 2009. Wówczas skrócono linię do Ronda "Radosława", argumentując to posunięcie remontem trasy W-Z. Taka trasa została po wakacjach uznana jako stała i od tej pory nie zmieniła się.

Linia kursuje nawet co 6-7 minut. Na trasie znajduje się 11 przystanków, nie licząc początkowych, z których jeden funkcjonuje jako warunkowy. W zależności od warunków drogowych czas przejazdu waha się od 20 do 30 minut.fot. Mikiapole3 (warszawa.wikia.com)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane