czwartek, 9 marca 2017

KIELCE: powrót pociągów do Buska-Zdroju?

Rynek Kolejowy wypuścił w eter w ubiegłym tygodniu informacje, jakoby Świętokrzyskie przygotowywało się do wznowienia przewozów pasażerskich między Kielcami a Buskiem-Zdrój. Może się to stać jeszcze w tym roku.

Linia kolejowa 73 leży odłogiem od roku 2004, kiedy to przestały kursować nią ostatnie pociągi osobowe. PKP PLK podobno pracują już na trasie, usuwają "zielone" przeszkody i poprawiają co nieco sytuację. Do Buska miałaby docierać jedna para pociągów kursująca z Katowic przez CMK i Kielce, a wydłużona o nową relację. Jeżeli tylko samorząd wojewódzki, który po sukcesie pociągu do Sandomierza nie zamierza spocząć na laurach, zdecyduje się na takie rozwiązanie, pociągi obsłużą Przewozy Regionalne.

Od ostatecznej decyzji województwa zależy, czy PKP PLK przeprowadzą dalsze prace poprawiające stan infrastruktury na linii. Mimo, że na chwilę obecną prędkość maksymalna wynosi 80 km/h, to jest kilka miejsc, gdzie ze względu na pogarszającą się kondycję torowiska jest ona ograniczona nawet do 40 km/h. Pozostaje tylko pytanie: czy jedna para kursów załatwi sprawę i spowoduje ponowny napływ pasażerów?

fot. sjs (kolej,art.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane