środa, 15 marca 2017

LUBLIN: umowa na elektryfikację linii do Stalowej Woli podpisana

W ubiegłym tygodniu PKP PLK podpisały umowę na wykonanie elektryfikacji linii kolejowej między Lublinem a Stalową Wolą Rozwadowem, bo zapewni Magistrali Wschodniej znacznie lepsze parametry i spowoduje, że połączenie Przemyśla z Lublinem i dalej stanie się bardziej atrakcyjne.

Elektryfikacja linii pomiędzy Lublinem i Stalową Wolą stworzy nowe możliwości dla regionalnych i dalekobieżnych przewozów pasażerskich. Poprawi też dostępność dla transportu towarowego. W wyniku prac czas przejazdu w relacji Lublin - Stalowa Wola – Rzeszów skróci się o około 20 minut, podobnie zresztą jak w przypadku kursów do Przemyśla.

Modernizacja to nie tylko elektryfikacja linii, ale też jej modernizacja. Dopuszczalna prędkość podniesiona zostanie do 120 km/h, Powstaną dwa nowe przystanki w Zaklikowie i Charzewicach oraz 20 przebudowanych stacji i przystanków to istotny efekt prac dla podróżujących koleją. Projekt ten jest największą inwestycją finansowaną w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Jego całkowita wartość w Krajowym Programie Kolejowym to ponad 460 milionów złotych.

Prace rozpoczną się w Lublinie w lipcu tego roku. Do marca 2018 roku wykonane mają być zadania modernizacyjne między Lublinem Głównym a Lublinem Zemborzycami, na obu torach. Od marca 2018 do lipca 2019 roku linia Stalowa Wola - Lublin będzie całkowicie zamknięta, ze względu na zakres prac. Wówczas prowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa, a Lublin zostanie niemal odcięty od świata, mając do dyspozycji kolejowy wyjazd tylko w stronę Parczewa. Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane