piątek, 10 marca 2017

MAŁOPOLSKA: korekta kolejowego rozkładu jazdy od 12 marca

Od 12 marca obowiązywać zacznie II faza kolejowego rozkładu jazdy w Polsce. Będzie to pierwsza korekta rocznego rozkładu, której ważność upłynie 10 czerwca. Kolejna obowiązywać będzie tradycyjnie w czasie wakacji.

W ramach połączeń regionalnych większych zmian nie będzie. W dalszym ciągu, ze względu na modernizację magistrali E30 między Mydlnikami a Krzeszowicami pociągi kursować będą jednym torem. W związku z tym połączenia poranne w kierunku Krzeszowic i popołudniowe w kierunku Krakowa nie będą obsługiwały przystanku Rudawa, zatem między Krzeszowicami a Zabierzowem funkcjonować będzie komunikacja zastępcza. Dodatkowym utrudnieniem będzie wprowadzenie komunikacji zastępczej na całym odcinku Kraków Mydlniki - Krzeszowice komunikacji zastępczej za wybrane pociągi. Będą to pociągi o 9:13 i 11:21 z Krakowa. W tym drugim przypadku kurs do Oświęcimia realizowany będzie po przesiadce w stacji Krzeszowice. Analogicznie zastępcze połączenia realizowane będą z Krzeszowic, przy czym tutaj będziemy mieć do czynienia z trzema odjazdami o 9:56, 10:36 oraz 11:48 do stacji Kraków Mydlniki. Na pozostałych trasach nie będzie znaczących zmian, poza przesunięciami godzin kursów, dlatego nie warto tego odnotowywać. Pociąg REGIO Orlik do Częstochowy w dalszym ciągu kursować będzie objazdem przez Kozłów i Koniecpol. Koleje Małopolskie w dalszym ciągu będą uruchamiać weekendowe pociągi nocne między Krakowem a Wieliczką.

W kwestii połączeń dalekobieżnych nowości większych nie będzie. O prawie godzinę wcześniej kursować będzie pociąg IC Matejko do Zamościa Wschód. 14 kwietnia pojawi się na trasie codzienny pociąg międzynarodowy IC Cracovia, łączący Kraków z Pragą. Odjazdy z Krakowa Głównego zaplanowano na 10:20, a dodatkowo w kraju będzie można się dosiąść na stacjach: Trzebinia (11:24), Chrzanów Śródmieście (11:31), Oświęcim (12:03), Brzeszcze Jawiszowice (12:19), Czechowice-Dziedzice (12:43) oraz Zebrzydowice (13:13). Pociąg zapewni dojazd także do Bogumina, Ostrawy, Ołomuńca, Czeskiej Trzebowy i Pardubic.

Proszę uważnie sprawdzić rozkład jazdy przed planowaną podróżą.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane