poniedziałek, 27 marca 2017

ŁÓDŹ: ŁKA integruje się z komunikacją miejską

W połowie miesiąca łódzcy radni przegłosowali uchwałę dotyczącą integracji taryfowej transportu miejskiego i ŁKA. Dzięki niej od kwietnia będzie można korzystać z połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na podstawie biletów miejskich. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że chodzi tylko o ŁKA. Przewozy Regionalne na razie nie dostąpią tego zaszczytu.

Porozumienie ma zacząć obowiązywać dokładnie od 2 kwietnia. W pociągach ŁKA obowiązywać będą zarówno jednorazowe jak i okresowe bilety Łódzkiego Lokalnego Transportu Zbiorowego. Przyjęta uchwała pozwala bowiem miastu zawrzeć z kolejową spółką stosowną umowę. W pociągach ŁKA dostępne będą dla pasażerów kasowniki biletowe, w jednostkach ŁKA pojawi się też możliwość zakupu biletów emitowanych przez ZDiT w automatach. Taryfa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zostanie dostosowana do cen biletów dla tramwajów i autobusów. W związku z tym zmieni się nieco funkcjonowanie Wojewódzkiego Biletu Aglomeracyjnego. WBA w wersji na samą Łódź zniknie z oferty, a kwestie związane z jego obowiązywaniem na pozostałych trasach są obecnie przedmiotem ustaleń. Trzeba teraz wypracować nieco zmodyfikowany model obowiązywania tego pakietu taryfowego. Jak to się zakończy, przekonamy się już wkrótce.

Tyle dobrego. Spora część pasażerów może nie być zadowolona z faktu, że honorowania biletów miejskich nie będzie w pociągach Przewozów Regionalnych. Choć rozmowy są prowadzone, to jednak wydaje się, że ewentualne porozumienie do raczej melodia dalekiej przyszłości. Dla Przewozów Regionalnych ważniejsza jest przecież integracja taryfowa z PKP Intercity, cóż począć.

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane