wtorek, 28 marca 2017

ŁÓDŹ: nowa siatka połączeń i ceny biletów - łączy czy dzieli?

W Łodzi na ostatniej prostej kręci się wielka kampania informacyjna, dotycząca zmian w siatce połączeń i podwyżek w taryfie biletowej. Z dobrych informacji warto odnotować, że bilety łódzkie zaczną obowiązywać także w pociągach ŁKA, a rozkłady jazdy tramwajów i autobusów będą tak zmienione, by na wspólnych ciągach utrzymać regularność i atrakcyjną częstotliwość. Na przystankach pojawiły się nowe schematy i mapy, rozkłady jazdy są bardziej czytelne (nie ma kilku czcionek do oznaczania czasów przejazdu różnych wariantów), nowe są też nazwy i tablice informacyjne.

Zmian w samej siatce tramwajowej będzie stosunkowo niewiele. Dużo więcej roszad zaplanowano na sieci autobusowej. O tym wszystkim ze szczegółami przeczytacie na stronie Łódź Łączy. Najwięcej zastrzeżeń do kształtu nowej siatki połączeń ma Zgierz, któremu zabrano linię 16, dając kursujące rzadziej 45, ponadto zmniejszono z 20 do 24 minut częstotliwość linii ozorkowskiej 46. Żeby przyzwyczaić mieszkańców Łodzi do zmian i zachęcić do korzystania z komunikacji mimo podwyżek, miejscy radni zdecydowali o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji przez pierwsze trzy dni po wejściu w życie reformy. Ponadto do każdego łódzkiego mieszkania rozesłano ulotki, mapki i gazetki informacyjne, na ulice wyszli mobilni informatorzy, którzy gotowi są każdemu zainteresowanemu udzielić wszelkich stosownych wyjaśnień. W sumie wydrukowane zostanie około miliona kompletów broszurek.

Akcja potrwa do końca kwietnia. Jej kulminacyjnym momentem będzie, wprowadzona uchwałą Rady Miasta, możliwość bezpłatnego korzystania z usług łódzkiego MPK w dniach 2, 3 i 4 kwietnia.

fot. UM Łódź

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane