poniedziałek, 6 marca 2017

ŁÓDŹ: od dwóch tygodni tramwaje nie jeżdżą do Lutomierska

Od 21 lutego łódzkie tramwaje podmiejskiej linii 43, zamiast docierać do Lutomierska, zawracają na trójkącie w centrum Konstantynowa Łódzkiego. Jest to efektem podmycia torowiska w ciągu ulicy Lutomierskiej w tym mieście, po którym ZDiT zdecydował o wstrzymaniu eksploatacji trasy. Póki co nie wiadomo, kiedy uszkodzenie miałoby zostać naprawione.

Na trasie uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Początkowo sprawa miała trwać tylko chwilę, jednak utrudnienia przedłużają się i nadzieje na poprawę sytuacji są dość mgliste. Korzystanie z autobusów zastępczych to zresztą jeden wielki problem. Autobusy nie obsługują przystanku w Kazimierzu, a przystanek Klasztor obsługiwany w innej lokalizacji.

Jak informuje ZDiT, władze Konstantynowa Łódzkiego zostały poinformowane o złym stanie torowiska już pod koniec stycznia. To kolejny cios zadany sieci tramwajów podmiejskich. Po problemach w Zgierzu i Ozorkowie oraz zaplanowanych na kwiecień ograniczeniach prędkości w Pabianicach. czas przyszedł na Lutomiersk. Czy zła passa kiedykolwiek się odmieni? Jak na razie aglomeracja łódzka jest na najlepszej drodze do zagłady podmiejskich linii tramwajowych, które powinny być wielkim atutem, a są kulą u nogi i totalnie nie spełniają swojej roli...

fot.: Mapio.net

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane