czwartek, 23 marca 2017

POZNAŃ: w czerwcu pociągi z Jarocina do Gniezna jednak nie pojadą...

No i miało być pięknie, a będzie tak, jak zwykle. Już wiadomo, że mimo planów pociągi pasażerskie nie wrócą na linię 281 między Jarocinem a Gnieznem 11 czerwca tego roku. Na szczęście mimo poślizgu do wznowienia połączeń dojdzie, bo Wielkopolski Urząd Marszałkowski broni nie składa.

Pociągi zniknęły z rozkładu całkiem niedawno, bo PKP PLK zgłosiło, że nie uda się zakończyć prac modernizacyjnych w zaplanowanym wcześniej terminie. Prace w torze nr 2 między Wrześnią a Gnieznem wstrzymano bowiem ze względu na pogorszenie warunków pogodowych - przyszły mrozy po prostu. Na szczęście samorząd nie próżnuje, a Koleje Wielkopolskie otrzymały wstępne polecenie zamówienia tras dla siedmiu par pociągów na odcinku Gniezno – Jarocin oraz jednej pary pomiędzy Gnieznem a Wrześnią.

PKP PLK informuje, że prace na torze 2 zakończą się w czerwcu, jednak tor 1 będzie gotowy dopiero we wrześniu. Prawdopodobnie więc dopiero w grudniu wznowione zostaną przewozy na całej trasie. I będą je realizować Koleje Wielkopolskie, przypuszczalnie za pomocą zmodernizowanych jednostek EN57.

fot. Lichen99 (CC BY-SA 4.0, Wikipedia)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane