sobota, 25 marca 2017

RZESZÓW: sezonowe połączenie do Sandomierza już w te wakacje

Po ubiegłorocznym sukcesie sezonowych połączeń REGIO z Kielc do Sandomierza wielce prawdopodobne jest, że w tym roku będzie kolejna bomba. Jak donosi Rynek Kolejowy województwo podkarpackie i Przewozy Regionalne planują na lato uruchomienie weekendowego połączenia Rzeszowa z Sandomierzem. Będzie to już drugie połączenie wakacyjne z tym miastem.

Połączenia mają być realizowane w okresie 1 lipca do 27 sierpnia w soboty i niedzielę i być skomunikowanie z autobusami miejskimi gwarantującymi dostęp do centrum Sandomierza. Według planów pociąg z Rzeszowa będzie odjeżdżał o 7:18, by w Sandomierzu być na godzinę 9:00. Odjazd pociągu powrotnego z Sandomierza zaplanowano na 16:53. Kurs będzie realizowany trasą przez Głogów Małopolski, Kolbuszową, Tarnowską Wolę i Tarnobrzeg.

To powolny i stopniowy proces przywracania Sandomierza na kolejową mapę Polski po powodzi z 2010 roku, w wyniku której stacja została zupełnie zniszczona. Od tego czasu przez kilka lat nie pojawiały się tam pociągi pasażerskie, a potem już tylko pociągi musicREGIO na Woodstock i pojedyncze kursy pociągów do Warszawy, najczęściej tylko w niedziele. Teraz rośnie nadzieja na to, że w końcu Sandomierz odzyska należną sobie pozycję. Elektryfikacja linii z Rzeszowa do Ocic, planowana w najbliższych latach, może w tym pomóc. Tymczasem trzeba czekać do lipca na pociągi z Rzeszowa, a wcześniej, po już podczas majowego weekendu, na trasę wyjadą składy z Kielc.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane