piątek, 24 marca 2017

RZESZÓW: z LEO Express do Koszyc?

W ubiegłym tygodniu Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Bogdan Romaniuk spotkali się z Ivanem Škorupą, Konsulem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz przedstawicielami firmy LEO Express. Czeski przewoźnik poważnie podchodzi do uruchomienia w przyszłości połączenia Rzeszowa i Koszyc. Na początek będzie to połączenie autobusowe.

Samorząd Województwa Podkarpackiego od dłuższego czasu zabiega o to, by lepiej skomunikować nasz region ze Słowacją. W ubiegłym roku udało się uruchomić dwa promocyjne kursy szynobusu do Medzilaborec. W tym roku pociągi te kursować będą w weekendy przez całe lato. Jak zapewnia Peter Janocovic, Dyrektor Zarządzający LEO Express Polska, planowane połączenia autobusowe miałyby służyć nie tylko Podkarpaciu, ale też całej wschodniej Słowacji, zapewniając komunikację z Koszycami, Preszowem i Hummenem. W dalszej perspektywie można by je rozwinąć o Bratysławę czy nawet Budapeszt. Rozkład jazdy autokarów miałby być dostosowany także do rejsów z rzeszowskiego portu lotniczego, co mogłoby przynieść obopólną korzyść.

LEO Express, jak dotąd bezskutecznie, próbuje wprowadzić połączenia kolejowe do naszego kraju. Dotychczasowe starania o pozwolenie na trasę Warszawa - Praga przez Katowice spotykały się z oporem po polskiej stronie. Czy w końcu uda się zrobić PKP Intercity porządną konkurencję? Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Teraz jednak z Polski znika Lux Express, więc pole do popisu dla LEO jest. Niestety, będzie to walka na autobusy, chociaż dobre i to.

fot. LEO Express

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane