niedziela, 5 marca 2017

SZCZECIN: sezonowe pociągi znów połączą Sławno z Darłowem

Przez ostatnie 6 lat żadne pociągi nie kursowały między Sławnem a Darłowem. Linia kolejowa 418, która w roku 2002 przeszła gruntowny remont w tym miejscu, stała więc odłogiem od 2011 roku. Lokalne samorządy porozumiały się jednak, dzięki czemu tego lata pociągi pojadą ponownie. Wstępnie mają kursować między 25 czerwca a 3 września. Nie ma na razie informacji w sprawie dokładnego rozkładu i zaplanowanej frekwencji.

Nad porozumieniem w sprawie powrotu połączenia pracował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Nakłady na uruchomienie połączenia poniesione przez Przewozy Regionalne zostaną wyrównane wpływami z biletów - resztę pokryją samorządy według następującego udziału: 50% miasto Darłowo, 20% Starostwo Powiatowe w Sławnie, po 10% miasto Sławno, gmina Darłowo i gmina Sławno.

W 2011 roku na linii 418 między Sławnem a Darłowem kursowało 7 par pociągów. Prędkość szlakowa sięga 100 km/h, dzięki czemu 20-kilometrowy odcinek szynobusy pokonywały w atrakcyjnym czasie wynoszącym 22 minuty. Po zakończeniu sezonu i przeprowadzeniu analiz okaże się, czy ekonomia pozwoli na uruchomienie składów także w roku następnym.

fot. koszalinek (Wikimapia.org)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane