wtorek, 14 marca 2017

TRÓJMIASTO: podwyżki cen w SKM Trójmiasto od kwietnia

1 kwietnia oznacza w tym roku podwyżki cen biletów PKP SKM w Trójmieście. Średnia stopa podwyżki dla biletów jednorazowych wyniesie 6,13 %, zaś dla biletów miesięcznych 5,44 %. Na szczęście zmiany te nie oznaczają jedynie przykrych wiadomości. Równocześnie przewoźnik rozszerzy zasięg obowiązywania kilku ofert i wprowadzi nową, a na trasach powyżej 80 kilometrów bilety miesięczne potanieją.

Najwięcej skorzysta Słupsk, gdzie bilet miesięczny stanieje drastycznie. Na trasie do Gdańska Głównego spadnie z 408 do 285 złotych, natomiast do Gdyni Głównej z 368 do 280 złotych. Do pełni szczęścia brakuje tylko... bezpośrednich pociągów SKM między Trójmiastem a Słupskiem, których obecnie jest aż 7, z czego tylko jeden jedzie do Gdańska (od poniedziałku do soboty). Ponadto bilety miesięczne SKM nie są ważne w pociągach Przewozów Regionalnych, po znacznym skomplikowaniu oferty poprzez wprowadzenie na tory pociągów konsorcjalnych.

Bilet miejski obowiązujący na odcinkach Gdańsk Śródmieście - Sopot Kamienny Potok lub Gdynia Cisowa – Sopot Wyścigi będzie kosztował 3,80 zł, a więc zdrożeje o 30 groszy. O 3 złote podrożeje bilet dobowy ważny na całą sieć SKM. Spadną ceny biletów jednorazowych na tych odcinkach, na których istnieje niewielkie zainteresowanie wśród pasażerów, a więc powyżej 140 kilometrów (z oferty wypadł odcinek Słupsk - Gdańsk - Tczew).

Ostatnia podwyżka cen biletów nastąpiła 1 lutego 2015 roku, a więc ponad dwa lata temu.

fot. Trójmiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane