wtorek, 7 marca 2017

WARSZAWA: lista tramwajowych remontów w 2017 roku

Ten rok będzie dla mieszkańców Warszawy dość trudny, bowiem wiele tras tramwajowych przechodzić będzie remonty i naprawy. Gros prac skupionych zostanie w okresie od czerwca do września, by maksymalnie zmniejszyć potencjalne utrudnienia.

Fala remontów zacznie się już w kwietniu od budowy toru odstawczego przy stacji metro Wierzbno. jego budowa spowoduje zamknięcie trasy dla ruchu tramwajów w kwietniowe weekendy, a potem od 29 kwietnia do 7 maja. Być może aż do 30 września wyłączone z ruchu będzie modernizowane torowisko tramwajowe na Obozowej, ale wszystko zależy od postępu prac, jakie PKP PLK będzie prowadziła przebudowując wiadukt kolejowy nad tą ulicą. Z kolei na jesień (4 września – 3 grudnia) przewidziano ewentualną modernizację torowiska na Puławskiej.

Od 3 do 30 czerwca zamknięty będzie Most Śląsko–Dąbrowski, przebudowa torowiska na Moście Gdańskim zostanie przesunięta na rok 2018. Niestety, ze względu na prowadzone w wakacje modernizacje tras dojazdowych do Gdańskiego, przeprawa ta będzie nieprzejezdna od początku lipca do 3 września. Oprócz tego będą przeprowadzane krótkie zamknięcia, związane z naprawą przejazdów tramwajowych. Zmodernizowane zostanie torowisko na Rondzie Starzyńskiego (3 czerwca - 3 września), na Słomińskiego, Starzyńskiego oraz Alejach Jerozolimskich w rejonie placu Starynkiewicza,

fot. Tramwaje Warszawskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane