niedziela, 12 marca 2017

WARSZAWA: od czerwca tańsze bilety na II strefę ZTM

Z dniem 1 czerwca tego roku w Warszawie obowiązywać zaczną zmiany w taryfie biletowej ZTM, obejmujące przede wszystkim obniżki cen biletów. Spadną ceny biletów długookresowych w II strefie, będzie powrót biletu 3-dniowego, pojawią się ponadto nowe bilety grupowe i konferencyjne.

Przykładowo bilety jednorazowe przesiadkowe szkolne dla 10 podróżnych dostępne będą w cenie 22 złotych. Bilet konferencyjny skierowany będzie do organizatorów wydarzeń na ponad 100 osób. To oni będą mogli wykupić dla uczestników takie bilety w formie karty i aplikacji. Bilet trzydniowy powróci w cenie 36 złotych w I strefie i 57 złotych w obu. Bilet 30-dniowy na dwie strefy stanieje o 30 złotych, a 90-dniowy będzie tańszy aż o 76 złotych! Warszawa chciałaby ponadto rozszerzyć I strefę o Łomianki, ze względu na częste praktyki jazdy na gapę mieszkańców tego miasta, które znajduje się obecnie w II strefie.

Podczas gdy miasto stołeczne zachęca do korzystania z komunikacji zborowej w dojazdach do miasta, Piaseczno i Puławska pozostają zdławione przez korki. Miasto nie zamierza na razie tworzyć tam buspasa, choć Piaseczno o niego bardzo zabiega. Tymczasem prace torowe na linii radomskiej skutecznie uniemożliwiają sprawne kursowanie pociągów, dlatego też autobusy są właściwie jedynym sensownym wyborem, przy czym i tak stoją w korkach. Warszawa chciałaby uniknąć rozbudowy Puławskiej pod buspas, i raczej skłania się w stronę jego wytyczenia w istniejącym kształcie drogi. To jednak nie stanie się do momentu oddania do użytku drogi S7 z Tarczyna do Południowej Obwodnicy Warszawy. To z kolei ma nastąpić w 2019 roku, a więc w ciągu najbliższych dwóch lat Puławska będzie musiała obejść się smakiem. Nie ma bowiem możliwości, by ograniczyć jej przepustowość.

fot. HaloUrsynów

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane