poniedziałek, 13 marca 2017

WARSZAWA: Przewozy Regionalne bez Mamińskiego - przeszedł do PKP

Lukę po zdymisjonowanym Zarządzie PKP S.A. wypełnił nie kto inny, jak ulubieniec Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, mistrz w odnotowywaniu zysków za pieniądze pochodzące z potężnej dotacji Agencji Rozwoju Przemysłu, Krzysztof Mamiński. Tym samym musiał zrezygnować z kierowania Przewozami Regionalnymi, czyli przeszedł w zasadzie do konkurencji. Dodatkowo póki co tworzy Zarząd samodzielnie, a Zarząd PR-ów jest w tej chwili dwuosobowy.

Na razie nie ma informacji o kolejnych osobach, które zasiądą wraz z Mamińskim za sterami PKP S.A. Podobnie nie wiadomo, czy i kiedy uzupełniony zostanie Zarząd Przewozów Regionalnych. Tutaj zdecydować musi ARP, będąca właścicielem większościowego pakietu udziałów w spółce podobno samorządowej. Na razie zarząd stanowią dwie osoby, czyli Krzysztof Zgorzelski (Członek Zarządu – Dyrektor Finansowy), absolwent SGH z doświadczeniem w Polskim Banku Inwestycyjnym, PKP Cargo i Eurolocie, oraz  Artur Kowalczyk (Członek Zarządu – Dyrektor ds. Techniczno-Eksploatacyjnych), absolwent Akademii Podlaskiej w Siedlcach, od 1988 roku związany WARS S.A. Radę Nadzorczą spółki Przewozy Regionalne tworzą Jarosław Kossowski (Przewodniczący) oraz Edward Ośko, Jarosław Sromała, Grzegorz Szymański i Małgorzata Zielińska.

Zastanawiające jest, jak minister Adamczyk ufa Krzysztofowi Mamińskiemu. Człowiek ten właściwie niczego wielkiego nie dokonał, poza przemalowaniem starych pociągów w jakieś nowe barwy, wymyślił nową markę która sprowadza się tylko do strony internetowej i ulotek, no i oczywiście pochwalił się jakimś tam zyskiem, który wypracował przede wszystkim dzięki wielkim pieniądzom, jakie ARP wpompowała w Przewozy Regionalne. Standard przewozów w żaden sposób się nie zmienił, a czystość składów pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza w kwestii toalet. Czyżby dzięki temu Mamiński miał stać się zbawcą splugawionego przez poprzednią władzę PKP S.A.? Obawiam się, że w gąszczu spółek i bałaganie organizacyjnym nawet Król Salomon miałby problem z ogarnięciem się i wszystkiego wokół.

**************************************************************

EDIT: konkurs na nowego Prezesa w Przewozach Regionalnych już ruszył...

fot. Money.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane