poniedziałek, 20 marca 2017

WROCŁAW: bilet wprost z kasownika - nowe pomysły na Dolnym Śląsku

Ubiegły tydzień we Wrocławiu przyniósł nową umowę na obsługę systemu dystrybucji biletów komunikacji miejskiej. Po raz kolejny operatorem została Mennica Polska S.A. Według nowych założeń, od marca przyszłego za przejazd będzie można zapłacić od razu w kasowniku. W dalszym ciągu bez zmian działać będzie Urbancard, wydana dotąd w ilości około 400 tysięcy sztuk.

Nowy system biletowy będzie działał w trybie on-line a nie jak dotychczas - off-line. Nie będzie więc już konieczne dodatkowe kodowanie zakupionych przez internet biletów na karcie, ułatwić ma także procesy reklamacyjne. Dodatkowo zwiększona zostanie ilość stacjonarnych automatów na przystankach komunikacji miejskiej. Operator zamontuje 170 takich maszyn w nowych lokalizacjach. Uruchomione zostaną dwa nowe Biura Obsługi Klienta otwarte całorocznie oraz dwa dodatkowe punkty dedykowane studentom, dzięki czemu w sumie będą 4 zwykłe i 3 "studenckie" BOK-i.

Zamiast 820 biletomatów w pojazdach MPK zainstalowane zostanie 3300 kasowników z funkcją zapłaty za bilet jednorazowy. Płacić będzie można kartą zbliżeniową, za pomocą elektronicznej portmonetki Urbancard lub telefonem w technologii NFC/HCE.

fot. Urbancard

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane