wtorek, 28 marca 2017

WROCŁAW: czy do Lwówka Śląskiego pojedzie SKPL Cargo?

SKPL Cargo zakupiło na początku roku czeskie wagony motorowe serii 810. Mają one zostać skierowane na obecnie uruchamiane trasy, ale też na kolejne. Wśród przyszłych celów przewoźnika wymienia się linię z Tarnowa do Szczucina, a teraz okazuje się, że starania o powrót pociągów do Lwówka Śląskiego podjęła Gmina Wleń wraz z SKPL Cargo właśnie. Przewoźnik chce zwiększyć liczbę swoich połączeń, a obsługę taboru planuje przenieść do swojej nowej bazy w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostatnio pojawiła się także informacja o planach wejścia SKPL Cargo do Ciechocinka. To ostatecznie potwierdza plany rozwoju przewoźnika. Ciągle toczy się proces wejścia na linię do Szczucina w Małopolsce, gdzie ostatnio nawet PKP PLK przeprowadziły naprawy sygnalizacji przejazdowej na nieczynnej od lat trasie. Powrót pociągów z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego, na znajdującą się w złym stanie technicznym, malowniczą linię 283, to trudny temat. Gmina Wleń, której bardzo zależy na wznowieniu połączeń, prowadzi już rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa w tej sprawie.

Taki rozwój wypadków cieszy, bo choć nie są znane żadne konkretne terminy, to i tak spore są szanse na to, by SKPL Cargo zdecydowanie ożywiło kolej wszędzie tam, gdzie od dłuższego czasu jej kondycja jest co najmniej fatalna. Póki co cieszy otwarcie nowej bazy taborowej w Ostrowie Wielkopolskim w nieużywanej obecnie wagonowni, wydzierżawionej od Przewozów Regionalnych. To tam mają być prowadzone naprawy składów i bieżące utrzymanie. Także tam przeprowadzone zostaną adaptacje czeskich wagonów. Jednym z czeskich "motoraków" można się już natomiast przejechać na odcinku Pleszew - Pleszew Miasto (w zastępstwie za wąskotorowy skład w naprawie - jest tam splot torów).

Z niecierpliwością czekam na rozwój wypadków w sprawie oferty i nowych tras SKPL. Szczególnie na powrót pociągów do Szczucina!

fot. SKPL Cargo

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane