poniedziałek, 20 marca 2017

WROCŁAW: Koleje Dolnośląskie zrezygnują z połączeń do Liberca?

Obecnie jest ich osiem: trzy codziennie i pięć weekendowych. Mowa o bezpośrednich pociągach ze Szklarskiej Poręby do Liberca, które uruchamiają wspólnie Koleje Dolnośląskie i Koleje Czeskie. Połączenie to jest jednak zagrożone likwidacją, jako że dolnośląski przewoźnik planuje się z nich wycofać...

Ceske Drahy za wszelką cenę chciałyby połączenia utrzymać. Są one bowiem niezwykle popularne wśród turystów, dla których wygoda i atrakcyjna cena są sprawami nadrzędnymi. Przejazd miedzy Libercem a Szklarską Porębą trwa niespełna 2 godziny. Tymczasem Koleje Dolnośląskie wypowiedziały umowę o współpracy przy realizacji połączeń - okres wypowiedzenia biegnie od początku marca i trwać będzie dwa miesiące. Jeśli więc nie uda się rozwiązać tego problemu, połączenia znikną w maju, u progu letniego sezonu turystycznego.

Polski przewoźnik chce oferować zamiast bezpośrednich pociągów połączenia z przesiadką w Harrachovie. Koszty połączeń do Liberca Koleje Dolnośląskie wyceniają na niemal 2 miliony złotych. Koleje Czeskie nie zamierzają odpuścić i będą kontynuować rozmowy do ostatniego dnia. Zobaczymy, jaki będzie finał tej nieprzyjemnej sytuacji.

fot. Robert Kotecki/Koleje Dolnośląskie/GW Train

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane