sobota, 11 marca 2017

WROCŁAW: tramwaj na Nowy Dwór dotrze aż pod dworzec kolejowy

Postulaty mieszkańców Nowego Dworu we Wrocławiu zostaną spełnione. Urzędnicy z UM Wrocław mają już gotową koncepcję na wydłużenie przyszłej trasy tramwajowej do pętli przy Rogowskiej, w pobliże dworca kolejowego w tej dzielnicy.

Tramwaje od ulicy Strzegomskiej mają kursować tam ulicą Rogowską, wraz z czterema dodatkowymi przystankami. Dokumenty trafiły już do RDOŚ, procedowana jest także decyzja środowiskowa dla całości trasy. Ostateczne decyzje w tej sprawie będą jednak zapadać dopiero w połowie roku. Cała inwestycja łącznie z ostatnim odcinkiem do pętli Nowy Dwór ma kosztować według prognoz około 230 milionów złotych. Urzędnicy zamierzają zrobić wszystko co możliwe, aby Unia Europejska dołożyła więcej środków niż wstępnie zakładano.

Trasa na Nowy Dwór jest planowana jako wydzielona, odrębna jezdnia autobusowo-tramwajowa. Ma przebiegać od placu Orląt Lwowskich do skrzyżowania Strzegomskiej i Rogowskiej. Tramwaj nie będzie miał tymczasowej pętli po drodze, ale od razu pojedzie wokół osiedla do pętli Nowy Dwór. Prace budowlane planowane są na lata 2018-2020. Uruchomienie przewozów zgodnie z harmonogramem inwestycji przewidziane jest na pierwszy kwartał roku 2020.

wizualizacja: G. Kilian, Biprogeo Projekt

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane