niedziela, 2 kwietnia 2017

BYDGOSZCZ: kolejne Swingi z PESY dla Wenecji Północy

Kolejne tramwaje z PESY trafią na ulice Bydgoszczy. W czwartek 23 marca miasto podpisało z Pesą umowę na dostawę 15 długich tramwajów i 3 krótkich pojazdów. Przetarg na zakupy o wartości 141 milionów złotych ogłoszony został jeszcze w 2016 roku. Długie tramwaje będą miały ponad 30 metrów długości, natomiast krótkie ponad 19 metrów.

Nowe tramwaje przyczynią się do dalszej odnowy bydgoskiego parku taborowego, który przez lata składał się wyłącznie z tramwajów chorzowskiego Konstalu (805N i pochodne). Dla PESY to kolejny powód do zadowolenia - wszakże firma dorobiła się kolejnego sukcesu na własnym podwórku. Nowe tramwaje będą prawie identyczne z tymi Swingami, jakie już kursują ulicami Bydgoszczy. Tramwaje będą wyposażone system informacji pasażerskiej, system monitoringu, system Emisji Reklam, Wi-Fi dla pasażerów i gniazda USB.

Pierwsze trzy tramwaje mają pojawić się w mieście do końca października. Dostawę kolejnych ośmiu sztuk przewidziano w okresie do 7 maja 2018 roku, a pozostałe siedem składów przekazane zostanie miastu do końca września przyszłego roku.

fot. Metropolia Bydgoska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane