sobota, 8 kwietnia 2017

GDAŃSK: dwie oferty w przetargu na tramwaje - obie droższe niż przewidziano w budżecie

Na koniec marca w Gdańsku otwarto oferty na dostawę 15 nowych tramwajów dwukierunkowych. Zamówienie przewiduje opcję zakupu 15 kolejnych, czyli w sumie w grę może wchodzić prawie 30 pojazdów o długości 29-32,5 metra. Gdańskie Autobusy i Tramwaje otrzymały dwie oferty: jedną od Pesy, a drugą od konsorcjum Solaris-Stadler. Obie przekraczają kosztorys o jakieś 6 milionów.

W ogłoszonym przetargu określono także, poza dostawą samych tramwajów, zobowiązanie wybranego wykonawcy do dostarczenia wyposażenia dodatkowego, oprogramowania i dokumentacji pojazdów, łącznie z licencjami, a także zobowiązanie do przeprowadzenia stosownych szkoleń pracowników GAiT.

Pesa zaproponowała realizację zamówienia za niespełna 144 milionów złotych, natomiast Solaris i Stadler wycenił swoje usługi na nieco ponad 144 miliony złotych. Konsorcjum "S-S" jednak zaproponowało lepsze warunki gwarancji, jak choćby 36 miesięcy na cały pojazd. 12 miesięcy na poszycie, 12 lat na lakier etc. Trwa ocena ofert w komisji przetargowej. Jeżeli jednak zamawiający nie zdecyduje się dołożyć do zakupów kilku brakujących milionów, wówczas przetarg zostanie rozpisany raz jeszcze.

fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane