czwartek, 20 kwietnia 2017

KATOWICE: Nocna Podróż Bez Spalin po raz dwudziesty!

Rokrocznie Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym organizuje nocną eskapadę tramwajową na sieci Tramwajów Śląskich. W tym roku impreza będzie wyjątkowa, bo odbędzie się już po raz dwudziesty. Z tej okazji Nocna Podróż Bez Spalin XX, bo tak nazywa się ta cykliczna impreza, będzie dla uczestników bezpłatna!

Pierwsza impreza z cyklu Nocna Podróż Bez Spalin odbyła się jeszcze zanim działać zaczął KMTM Chorzów Batory. Było to dokładnie nocą z 22 na 23 września 1995 roku. Na kolejną, drugą edycję, trzeba było czekać do lipca 1999 roku. Potem już było regularnie. Tegoroczna impreza jest więc jubileuszowa - to już dwudziesta okazja do zobaczenia miast aglomeracji z okien pojazdu w porze nocnej.

Tym razem na nocną wycieczkę zabierze nas skład Konstal 105N2k o numerach 677-678. Są to wagony zmodernizowane przed laty przez PKT Katowice, które w końcu minionego roku przeszły kolejne remonty kapitalne, pozostając przy tym, wraz z trzema innymi pojazdami tego typu, unikatami w skali kraju. Imprezowy pociąg odwiedzi między innymi północną część trasy linii 9, pętlę w Milowicach oraz wszystkie trasy tramwajowe w Mysłowicach. Impreza rozpocznie się o 21:14 pod zajezdnią w Gliwicach, i tam też zakończy się o 4:24.

Poniżej prezentuję pełny rozkład jazdy imprezowej bany:

(mat. inf. KMTM Chorzów Batory)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane