sobota, 15 kwietnia 2017

KRAKÓW: odpust Emaus i zmiany komunikacyjne

W Poniedziałek Wielkanocny odbywać się będzie w Krakowie tradycyjny odpust Emaus. Tego dnia na Salwatorze znajdziemy kramy z rękodziełem i produktami regionalnymi, będą smakołyki i wiele innych rozrywek. Wydarzenie popularne nie tylko wśród Krakowian, ale też mieszkańców całej Małopolski, pociągnie za sobą tradycyjnie zmiany w funkcjonowaniu KMK.

W tym dniu na ulicy Kościuszki wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu kołowego, polegająca na wyłączeniu z ruchu kołowego przejazdu między Księcia Józefa a Jubilatem. Dopuszczony będzie tylko ruch tramwajowy. Linie tramwajowe 1,2 i 6 nie będą wzmacniane. W razie konieczności wynikającej z zapewnienia bezpieczeństwa, może nastąpić wyłączenie ruchu tramwajowego na Salwator, co będzie rekompensowane uruchomieniem komunikacji autobusowej, łączącej Salwator z przystankiem Centrum Kongresowe ICE. Przelotowe przystanki tramwajowe Salwator także zostaną zawieszone.

Autobusy linii podmiejskich zawracać będą w tym dniu w zatoce przy Klasztorze Norbertanek zamiast na Senatorskiej. Podobnie będzie z linią 100 do Kopca Kościuszki. Linia 109 w Lany Poniedziałek będzie kursować na trasie skróconej do Salwatora, bez obsługi odcinka do Cracovii.

fot. acik34 (Kontakt24 - TVN24)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane