czwartek, 20 kwietnia 2017

MAŁOPOLSKA: Dzień Techniki Kolejowej 2017 w Trzebini

Już w najbliższą sobotę, a więc pojutrze, trzebiński dworzec kolejowy na kilka godzin zamieni się w tętniące życiem miejsce sporej kolejowej imprezy. Na 22 kwietnia Stowarzyszenie Stacja Chrzanów zaplanowało Dzień Techniki Kolejowej. Moc atrakcji przygotował organizator i partnerzy wydarzenia. A wszystko to między 11 a 16.

W ramach wydarzenia będzie można obejrzeć tabor PKP Cargo S.A., zwiedzić nastawnię, przejechać się drezyną i zobaczyć w akcji maszynę Unimog, która dwukrotnie ( o 12:30 i 14:30) wkolejać będzie wagon "wyskoczony" z szyn. Wystawę makiet przygotuje Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Stowarzyszenie Stacja Chrzanów pokaże wystawę swoich historycznych pamiątek oraz wystawę tematyczną zatytułowaną "160 lat kolei w Chrzanowie". Do nastawni będzie można wejść co godzinę od 11 do 16, w grupach maksymalnie 15 osobowych (decyduje kolejność miejsca w kolejce). Z przejazdów drezynami będzie można skorzystać między 12 a 15. O 11:30, 13:30 i 15:00 PKP Polskie Linie Kolejowe poprowadzą prelekcje pod hasłem "Bezpieczny przejazd". Na to wszystko przed dworcem Stowarzyszenie Chrzanowskie Klasyki prezentować będzie wystawę zabytkowych samochodów.

Do obchodów trzebińskiego Dnia Techniki Kolejowej 2017 włączają się także Koleje Małopolskie, które jednym ze swoich nowych Impulsów powiozą darmo na trasie z Trzebini do Chrzanowa i z powrotem, Odjazdy z Trzebini zaplanowano na 12:00, 13:30 i 15:02, natomiast z Chrzanowa pociąg odjedzie o 12:25, 13:55 i 15:27. We wszystkich kursach pociąg specjalny obsłuży przystanek Chrzanów Śródmieście.

Partnerami wydarzenia są: PKP PLK S.A., PKP Cargo S.A., PKP S.A., Koleje Małopolskie, Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach, Stowarzyszenie Chrzanowskie Klasyki, Trzebińskie Centrum Kultury oraz Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Patronat medialny nad imprezą objął Przełom i Przełom.pl

mat. Stowarzyszenie Stacja Chrzanów

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane