sobota, 22 kwietnia 2017

POZNAŃ: więcej kursów SKPL w Pleszewie dzięki czeskim "motorakom"

Miały obsługiwać trasę Pleszew - Pleszew Miasto tylko przez jakiś czas, na próbę. Przyjęły się do tego stopnia, że zostaną na dłużej, nawet po zakończeniu remontu wąskotorowej lokomotywy MBxd2. Mowa o czeskich "motorakach", które początkiem roku pozyskało SKPL Cargo ze Zbierska na potrzeby uruchamianych przez siebie sezonowych połączeń kolejowych. Wagony sprawdzają się tam do tego stopnia, że SKPL planuje wraz z czerwcową korektą rozkładu jazdy uruchomić dodatkowe kursy, realizowane tylko w dni targowe.

Prowadzenie ruchu regularnego taborem normalnotorowym w miejsce wąskotorowego nie tylko poprawia czas przejazdu, ale też zwiększa komfort podróżowania. Czeski wagon 810 zużywa też dużo mniej paliwa niż rumuńska lokomotywa, przez co poprawia się cała ekonomika połączenia. To wszystko przemawia za uruchomieniem kolejnych kursów wtedy, gdy jest na nie zapotrzebowanie.

Dziś trasę pokonuje 12 par pociągów codziennie, z wyłączeniem pojedynczych dni świątecznych, jak Wielkanoc czy 3 maja. Sekret sukcesu połączenia tkwi właśnie w stabilnej ofercie przewozowej, dostosowanej do potrzeb jak najliczniejszej grupy podróżnych.

fot. Dariusz Żurek (www.k-report.net)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane