poniedziałek, 17 kwietnia 2017

WARSZAWA: bezpłatne przejazdy uczniów i parę innych rewolucji w taryfie ZTM

Emocje opadły, więc można już spokojnie mówić o taryfowej rewolucji w Warszawie. W czwartek, 6 kwietnia, stołeczni radni przegłosowali zmiany w cenach biletów. Najwięcej skorzystają uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy będą podróżowali komunikacją miejską bezpłatnie. Mieszkańcy Warszawy i miast aglomeracji zapłacą z kolei mniej za bilety długookresowe ważne zarówno w 1. jak i 2. strefie.

Z darmowych przejazdów skorzystają zarówno uczniowie warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych i niepublicznych, jak i ci mieszkający w Warszawie i uczący się w innych, nie stołecznych placówkach oświatowych. I to już od początku nowego roku szkolnego, a więc od 1 września. Każdy uczeń otrzyma w szkole specjalną spersonalizowaną Kartę Ucznia, na podstawie której honorowana będzie ulga. Szkoły zajmą się przesłaniem odpowiednich wniosków do ZTM, zawierające zdjęcie. Uprawnienia będą wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole, jednak nie dłuższy niż 4 lata. Dzieci, które mieszkają na terenie Warszawy a uczęszczają do szkół poza miastem, będą mogły wyrobić kartę w każdym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM.

Radni podjęli także decyzje o obniżce cen  biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zapłacą teraz 180 złotych zamiast dotychczasowych 210 złotych, a użytkownicy biletów 90-dniowych zamist 536 złotych będą wydawać jedynie 460 złotych. Ponadto do oferty biletowej wprowadzono bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 złotych, który będzie dużym ułatwieniem dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów. Specjalnie dla turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni w taryfie wprowadzono ponownie zlikwidowany jakiś czas temu bilet 3-dniowy w cenie 36 złotych (1. strefa) i 57 złotych (1. i 2. strefa).

Miasto umożliwiło również organizatorom konferencji zakup biletów dla ich uczestników, na wybrany okres czasu - tzw. bilet konferencyjny. Tutaj ceny będą już negocjowane indywidualnie.

fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane