wtorek, 18 kwietnia 2017

WARSZAWA: nowe loty LOT-u w te wakacje

Jakby komuś było mało nowych połączeń lotniczych, których przybywa w Polsce jak pryszczy u nastolatka, śpieszę donieść, że LOT zaplanował kolejne połączenia. Już 5 czerwca uruchomione zostanie połączenie z Warszawy do Kaliningradu, natomiast na koniec sierpnia, dokładnie na 28. dzień tego miesiąca, planowane jest z kolei uruchomienie lotów do szwedzkiego Goeteborga.

Nowe połączenie do Kaliningradu LOT będzie obsługiwał Bombardierami Q400 sześć razy w tygodniu. Połączenie to zostało wyłonione w ramach programu Route Exchange, który pomaga ocenić potencjał nowych tras oraz ułatwia lotniskom i liniom lotniczym nawiązanie owocnej współpracy. Z kolei nowe połączenie z Goeteborgiem wzmocni pozycję LOT w krajach skandynawskich. Rejsy na tej trasie będą realizowane we współpracy z estońskim narodowym przewoźnikiem Nordica. Od 28 sierpnia rejsy do Goeteborgu będą odbywać się sześć razy w tygodniu, a w obsadzie zobaczymy Bombardiery CRJ-900

PLL LOT będzie jedynym przewoźnikiem z UE, który skomunikuje lotniczo Obwód Kaliningradzki. W te wakacje startuje ponadto szereg już wcześniej ogłoszonych destynacji, a na 25 innych trasach częstotliwość lotów zostanie zwiększona.

fot. Aeronews.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane