sobota, 29 kwietnia 2017

WROCŁAW: kolejne nocne autobusy POLBUS-PKS we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 21 kwietnia Koleje Dolnośląskie we współpracy z POLBUS-PKS we Wrocławiu rozpoczęły obsługę dwóch nowych, weekendowych połączeń nocnych z Wrocławia w ramach wspólnej oferty przewozów. Chodzi mianowicie o połączenia do Środy Śląskiej i Jelcza-Laskowic, dzięki którym mieszkańcy co najmniej kilku podwrocławskich miejscowości mogą swobodnie zabalować w mieście do późna czy to w kinie, teatrze czy restauracji, po czym spokojnie mogą wrócić do domu.

W ramach porozumienia między przewoźnikami posiadacze biletów okresowych na pociągi Kolei Dolnośląskich otrzymają 50% zniżki na przejazdy kursami nocnymi POLBUS-PKS. Autobusy odjeżdżają z Tymczasowego Dworca Autobusowego w nocy z piatku na sobotę oraz z soboty na niedzielę w kierunku Środy Śląskiej o godzinie 1:45 oraz Jelcza-Laskowic o godzinie 2:15.

Przy okazji pojawia się pytanie: jaka jest zasadność podobnych rozwiązań? Odpowiedź jest prosta: ogromna! Można próbować puszczać pociągi nocne w weekendy, jednak przy relacjach o niewielkim natężeniu podróżnych w pewnych porach (zwłaszcza późnych), jest to zwyczajnie nieopłacalne. Połączenia nocne tradycyjnie, po torach, mogą sobie uruchamiać Koleje Małopolskie do Wieliczki czy Koleje Mazowieckie do Otwocka. Trudno jednak porównywać połączenia pod Wrocławiem do tak dużych aglomeracji. Koniec końców pomysł dobry, zresztą wyszedł on po prostu od pasażerów. Każda współpraca, która dla pasażera oznacza jakiekolwiek korzyści, jest godna pochwały. Podobne rozwiązania z powodzeniem można by zastosować w innych dużych miastach Polski.

mat. Koleje Dolnośląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane