sobota, 13 maja 2017

AUGUSTÓW: pomysł na turystę - bezpłatna komunikacja miejska w wakacje

Jeśli brakuje Wam pomysłu na wakacyjny wypoczynek, może warto zastanowić się nad południową Suwalszczyzną i wybrać Augustów? Z pewnością pozwoli to nieco zaoszczędzić na podróżach po mieście, ponieważ tamtejsi Radni uchwalili bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w wakacje nie tylko dla mieszkańców, ale też dla wszystkich turystów, którzy wyrobią sobie Augustowską Kartę Turysty. To pomysł miasta na ograniczenie w sezonie letnim wzmożonego ruchu drogowego, jako że Augustów latem odwiedza nawet 100 tysięcy przyjezdnych, poszukujących odpoczynku na łonie natury.

Uchwałę dotyczącą bezpłatnej komunikacji przyjęła Rada Miejska Augustowa, ulgi będą obowiązywały w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia. Do bezpłatnych przejazdów uprawnione będą trzy grupy pasażerów: mieszkańcy, osoby urodzone w Augustowie oraz turyści z Augustowską Kartą Turysty (AKT). Mieszkańcom oraz osobom, które w Augustowie nie mieszkają, ale tam się urodziły, do skorzystania z bezpłatnych przejazdów wystarczy wylegitymowanie się dokumentem, który potwierdzi albo zamieszkanie, albo urodzenie w tym mieście. Turyści będą mogli od połowy maja wyrabiać Augustowską Kartę Turysty. Kartę wydawać będzie miejskie Centrum Informacji Turystycznej na podstawie potwierdzenia opłaty uzdrowiskowej lub miejscowej za minimum trzy dni pobytu w mieście. Na karcie będą dane danej osoby, termin pobytu, dane osób uprawnionych do zniżek. Razem z kartą turysta otrzyma dodatkowo listę podmiotów, które świadczą zniżki i informacje o tych zniżkach.

AKT to nie tylko bezpłatna komunikacja miejska. Jej wyrobienie będzie za sobą niosło szereg innych profitów. Wstęp na korty tenisowe czy korzystanie z wyciągu dla narciarzy wodnych będą tańsze o 20%. Identyczną zniżkę posiadacz karty otrzyma przy zakupie biletów na wydarzenia kulturalne organizowane w augustowskich placówkach kultury. Z AKT będzie można korzystać z miejskiego basenu przez 2 godziny w cenie jak za jedną. Drobne zniżki dostaniemy też w wybranych lokalach gastronomicznych czy przy zakupie biletów Żeglugi Augustowskiej.

I jeszcze żeby tak po Augustowie autobusy jeździły normalnie...

fot. PT Necko

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane